JAK USUNĄĆ STARE NAKLEJKI I POZOSTAŁOŚCI PO KLEJU

17.10.18 Pani to potrafi 4 Comments


Na początku powiem tylko: NAKLEJKI

Czy jest ktoś, kto nie miał z nimi do czynienia? Każda mama dobrze zna ten problem, bo dzieci uwielbiają wszystko pasjami obklejać. Ale to nie tylko problem „posiadaczy” dzieci. Naklejki i szpetne pozostałości po kleju, usuwamy z wielu różnych przedmiotów i powierzchni. Choćby te ze starych słoików, butelek, nowo kupowanych przedmiotów, z szyb samochodowych i okiennych … no jednym słowem, jest tego dużo. I tu pojawia się pytanie: jak je skutecznie usunąć? Na początku postanowiłyśmy poszukać odpowiedzi w sieci. Po dość wnikliwym badaniu tematu wyszło, że:

szklane lub ceramiczne
przedmioty należy odmoczyć w wodzie, najlepiej z domieszką płynu do mycia naczyń. To potrwa parę godzin. Następnie „drucianym zmywakiem lub ostrą stroną gąbkowego zmywaka, szoruj miejsce z przyklejoną naklejką, aż zejdzie. Jeśli zostanie ślad po kleju, wyczyść tamponem nasączonym spirytusem salicylowym”.

z mebli i sprzętów agd
naklejki usuwamy za pomocą suszarki do włosów. W sieci czytamy „podgrzej fragment z naklejką suszarką do włosów przez 3-4 minuty. To sprawi, że klej mocno się przesuszy i osłabi. Następnie zwilż ściereczkę lub kuchenny gąbkowy zmywak spirytusem salicylowym albo zmywaczem do paznokci i pocieraj naklejkę aż zejdzie”


przy usuwaniu naklejki z szyby samochodowej
należy „W chłodny dzień przetrzyj szybę w miejscu, gdzie jest naklejka mokrą ścierką, po czym spryskaj obficie preparatem WD - 40 (kupisz w sklepie chemicznym) i zostaw na 15 minut. Następnie podważaj ostrożnie plastikową skrobaczką brzegi naklejki. Jeżeli nadal trudno ją usunąć, ponownie spryskaj WD - 40 i po 15 minutach znów zacznij ją suwać skrobaczką. Gdy zejdzie, umyj szybę płynem do szklanych powierzchni i wytrzyj do sucha. 


Nawet sama „Ula Pedantula” na swoim blogu radzi„ okazuje się, że żeby usunąć naklejkę z dowolnej powierzchni, trzeba po prostu sprawić, by zmiękła… Naklejka, nie powierzchnia A jak to zrobić najłatwiej? Posmarować kremem nawilżającym – proste!"Czyli, naklejki dziecięce powinnyśmy usuwać za pomocą tłuszczu, jedna osoba radziła nawet, żeby smarować je majonezem! Na pytanie jak usunąć te od podklejania dywanu, nie znalazłyśmy odpowiedzi. Wygląda na to, że nie ma jednego złotego środka, na skuteczne usunięcie naklejek i kleju. 


ale czy aby napewno?
Postanowiłyśmy to sprawdzić i poszukać jakiegoś środka, dedykowanego do usuwania naklejek. Przeszukując strony internetowe, znalazłyśmy środek, który wiele osób polecało: ZMYWACZ DO KLEJU TESA SPRAY, Idąc śladami „Pani Gadżet”, postanowiłyśmy „sprawdzić to”! 

Jak wyczytałyśmy na stronie producenta, Zmywacz TESA (bo tak będziemy go nazywać, na potrzeby tego artykułu), przeznaczony jest do łatwego usuwania pozostałości kleju z elementów szklanych, metalowych i plastikowych. W karcie technicznej czytamy również, że środek niezawodnie usuwa pozostałości z większości taśm samoprzylepnych, pozwala łatwo usunąć etykiety i naklejki, usuwa resztki smaru, smoły, żywicy i innych zanieczyszczeń. Po użyciu wyparowuje nie pozostawiając żadnych śladów. Dodatkowo pozostawia bardzo przyjemny zapach. Środek ten oparty jest na LIMONENIE pochodzącym ze źródeł naturalnych. I co najważniejsze nie zawiera silikonu i rozpuszczalników chlorowanych! 

test zmywacza tesa
Po takiej dozie teorii postanowiłyśmy wszystko sprawdzić w terenie. Na pierwszy ogień poszło łóżeczko Juliusza, który powiedzmy szczerze, nie żałował sobie i ponaklejał całe stada. Kiedy to zobaczyłam pomyślałam, że chyba jednak nie damy rady. Trzeba będzie łóżko rozkręcić i moczyć godzinami w wannie. Postanowiłyśmy jednak spróbować spreju. Ku naszemu ogólnemu zdziwieniu poszło szybko: wystarczyło popsikać naklejki, poczekać pięć minut i naklejki prawie same odpadły!!! To działało, a w pokoju unosił się miły zapach cytrusów. 

usuwanie naklejek


jak usunąć nalepki


jak usunąć etykiety


Teraz na „tapecie” były drzwi. Tu na szczęście sytuacja się powtórzyła. Psikanie- czekanie- ścieranie, 5 minut i drzwi czyste. 


Na koniec zostawiłyśmy sobie podłogę z paskudnymi śladami po dwustronnej, wzmocnionej taśmie klejącej. Wcześniej próbowałyśmy już wielu środków i nic nie zadziałało. Ku naszej wielkiej radości poszło gładko. Co prawda, ze względu na grubość kleju, musiałyśmy dwa razy popsikać, ale wszystko udało się bez śladu usunąć. Magia! 

A zresztą sami zobaczcie. 

jak usunąć taśmę do dywanów chodników

usuwanie kleju z parkietu

Jednym słowem znalazłyśmy remedium na stary klej i naklejki. Środek okazał się genialny, a butelka tego panaceum kosztuje zaledwie 26,- złotych. W naszym przypadku to były bardzo dobrze zainwestowane 

KONKURS

MAMY DLA WAS 3 ZESTAWY 
DO WALKI Z UPORCZYWYMI 
NAKLEJKAMI

NAGRODZIMY:
3 NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCE OSOBY :-)

CO MUSISZ ZROBIĆ?
[1] DAJ KOMENTARZ POD POSTEM NA BLOGU
[2] ZAMIEŚCIĆ ZDJĘCIE SWOJEGO 
NAKLEJKOWEGO PROBLEMU POD POSTEM 
NA FACEBOOKU, A JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA 
NA FB, TO NIC NIE SZKODZI PRZEŚLIJ ZDJĘCIE
NA NASZEGO MAIL: PANITOPOTRAFI@GMIAL.COM  
W TYTULE ZAZNACZ: KONKURS - NAKLEJKI
[3] POLUB NASZE KONTa: FB I INSTAGRAM


WYNIKI:
NA ODPOWIEDZI CZEKAMY DO 31.10.2018 R.
WYNIKI WRAZ Z ZDJĘCIAMI FINALISTÓW 
PODAMY NA BLOGU /FB

POZDRAWIAMY CIEPLUTKO

ANIA I BETI, CZYLI DZIEWCZYNY 
PANI TO POTRAFI

4 komentarze:

 1. To ja za 10 zł mam też dobry środek z Leroy Merlin Środek do usuwania naklejek POMOC DOMOWA. Tańszy, więcej go i świetnie sobie radzi z naklejkami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałbym sprawdzić czy ten cudowny preparat poradzi sobie z folią zabezpieczającą ramę okienną. Próbowałam już chyba wszystkiego nic nie zadziałało

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry sposób. u mnie poza naklejkami często z zapachami też był problem. Na to daje sobie radę neutralizator, szczególnie takie https://neutralizatoryzapachu.pl/ w wygodnej formie użycia. O przyjemnym zapachu i ważne, że jak raz zapach zniknie to już nie wraca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przy dzieciach pracy i obowiązków jest zawsze sporo. Ale warto zapewnić dziecku odpowiednią zabawkę np. suchy basen i można chwilę odpocząć.

  OdpowiedzUsuń