HALLOWEEN - SZYBKIE I ŁATWE DEKORACJE DIY

30.10.16 Pani to potrafi 9 Comments

dekoracje na helloween

Czym jest dla nas święto Halloween? Można by zadać sobie to pytanie – myślimy, że przede wszystkim wspaniałą okazją do spotkań i wspólnej zabawy ze znajomymi. Wszyscy kochamy przebieranki, mroczne klimaty i dobrą zabawę. Co prawda w Polsce zwyczaj „cukierek albo psikus“ jeszcze nie do końca się zadomowił (chociaż wśród naszych milusińskich jest bardzo lubiany), to coraz częściej spotyka się wędrujące w grupkach dzieci, radośnie pukające w drzwi ze znanym już „cukierek albo...“ na ustach. W takich momentach warto być przygotowanym nie tylko kupując cukierki, ale także robiąc okolicznościowe dekoracje. 

Na to ostatnie chciałybyśmy Was gorąco namówić! Wykonanie ciekawej aranżacji stołu, dekoracji żyrandola czy girlandy, naprawdę nie jest trudne. Jeżeli jesteście ciekawi, jak można w prosty sposób wykonać taką dekorację, to zapraszamy!

PAJĘCZYNOWA LAMPA

Wykonanie takiej dekoracji to naprawdę „pikuś“. Potrzebujemy tylko pajęczyny, paru sztucznych pająków i oczywiście żyrandola. Sztuczną pajęczynę kupimy prawie w każdym markecie (ok. 7 - 12 zł). Wystarczy ją rozpakować, dobrze rozciągnąć i zaczepić na lampie. Całość dopełnią zawieszone na pajęczynie pająki.

helloween decoration spider

ŚWIECZNIKI Z BUTELEK


Aby wykonać takie świeczniki potrzebne nam będą:
  • stare szklane butelki,
  • farba kredowa, bądź akrylowa,
  • pędzle i naklejki.

Butelki dokładnie myjemy (można zrobić to w zmywarce), następnie całe malujemy czarną farbą. Po wyschnięciu na butelki naklejamy wycięte wcześniej z papieru etykiety. My użyłyśmy takich o tematyce Halloween, ale bardzo dobrze będą wyglądać również takie zwyczajne, jak do przetworów w kolorze czarnym lub brązowym.

Na koniec wkładamy wąską świecę i gotowe!
dekoracje diy

KORONKOWE  ŚWIECZNIKI


Potrzebne nam będą: Słoiki, kawałki czarnych koronek, wstążki, tasiemki. Dodatkowo klej silikonowy albo taśma dwustronna samoprzylepna i nożyczki. Wymyty słoik owijamy koronką, końce tkaniny przyklejamy do słoika, a następnie całość obwiązujemy tasiemką, bądź koronką. Do tak przygotowanych świeczników możemy dopinać broszki, camea, naklejać  cyrkonie i świecidełka. Im bardziej będzie glamour, tym lepiej będą wyglądać nasze dekoracje!

dekoracje halloween

PAPIEROWA PATERA


Przygotowania do imprezy idą pełną parą, a nagle stwierdzamy brak odpowiedniej misy, bądź patery na chipsy, ciastka lub inne suche przekąski? To naprawdę żaden problem! Wystarczy bibuła, kawałek czystej tkaniny (bądź folia) oraz dwa kawałki wstążki lub sznurka. Papier składamy na pół, jego końce zawiązujemy z obu stron wstążką i pojemnik gotowy. Zobaczcie jak dobrze pasuje do całości! 

halloween decoration

dekoracje diy

dekoracje diy

dekoracje diy

Tak się bawiłyśmy ostatnim razem, a jak będzie w tym roku + śledźcie nasz Instagram

halloween makijaż

Dziękujemy, ze nas odwiedziliście i życzymy fanatycznej zabawy 
przy tworzeniu własnych dekoracji
pozdrawiamy cieplutko Ania i Beti z Pani to potrafi

9 komentarzy: