MEETBLOGIN 2022 - RELACJA Z 10-TEGO SPOTKANIA TWÓRCÓW INTERNETOWYCH...

21.6.22 Pani to potrafi 0 Comments


PROLOG

Meetblogin to wyjątkowe spotkanie twórców internetowych, działających w obszarze wnętrzarskim. To znakomite wydarzenie, już od 10 lat organizuje z powodzeniem Ula Michalak.

Od siedmiu lat, jako team Pani to potrafi, mamy zaszczyt aktywnie uczestniczyć w tych spotkaniach. Tegoroczna edycja była wyjątkowa pod wieloma względami, a pierwszym z nich był fakt, że było to już 10-te, a więc jubileuszowe spotkanie. W tym miejscu raz jeszcze należą się podziękowania Uli, bo wkłada w te spotkania całą siebie i całe swoje serce, sprawiając, że stają się one wyjątkowe pod każdym względem.


WYJĄTKOWE MIEJSCE

Meetblogin, to już tradycja spotkań, nie tylko w doborowym towarzystwie (mam na myśli nasze znakomite koleżanki), ale i w pięknym miejscu. 
Tym razem spotkałyśmy się w pięknie zagospodarowanym, XVIII-wiecznym szlacheckim Jaworowym Dworze znajdującym się niedaleko Warszawy.Zanim budynek dostał nowe życie i zaistniał jako hotel, był świadkiem niejednej narodowej zawieruchy. Wzniesiony został przez rodzinę Jaworskich, herbu „Oksza”. Gospodarstwo działało jak w zegarku, do czasu powstań narodowych w XIX wieku, w których ród doświadczył wielu strat materialnych. II wojna światowa również nie oszczędziła majątku. Wtedy właśnie Jaworowy Dwór stał się siedzibą szkoły Hitlerjugend oraz magazynem wojskowym Wehrmachtu. Ruina stała wiele lat na mazowieckiej wsi i obrastała łąką. Wydawało się, że to koniec historii Jaworowego Dworu. W 1984 trafił na rodzinę, która widziała tu swoje miejsce na ziemi. I tak dzisiaj my, przyjeżdżający możemy cieszyć się jego pięknem i okolicą.

SŁODKI POCZĄTEK

Meetblogin to różnorodne spotkania na wielu płaszczyznach. Nie byłoby to spotkanie tak wyjątkowe gdyby nie firmy, które sprawiają, że poznanie ich oferty staje się niesztampowe a co za tym idzie - niezapomniane.

Tegoroczną edycję otworzyła marka Barlinek, która zorganizowała nam naprawdę słodkie powitanie. Po ciekawej dyskusji o podłogach hybrydowych i winylowychora z eleganckiej kolekcji 100% drewnianych jodeł, zaproszone zostałyśmy na warsztaty ręcznie robionych czekoladek i pralinek. Było kreatywnie słodko i wcale niedietetycznie, ale kto by się tym przejmował?


GRAJ W ZIELONE

A do tej zabawy zaprosiła nas marka GARDENA, która jak zwykle znakomicie zaprezentowała nam swój asortyment. Raz po raz z sali padało „muszę to mieć” i wpadało w tunel marzeń wielu z nas, a na widok robota koszącego, wszystkie wzdychałyśmy mocniej i głośniej. Gardena zadbała nie tylko o ciekawy wykład i prezentację swoich produktów, ale też o działania kreatywne. Pod czujnym okiem Kasi Kusiak (znanej z Canal+ Domo), stworzyłyśmy własne mini ogrody w wiszących szklanych kulach.


MAGIA ZMYSŁÓW

Nie od dziś wiadomo, że osprzęt elektryczny, to bardzo ważna część wykańczania domu. Kształt, charakter i kolor osprzętu elektrycznego, ma ogromny wpływ na finalny odbiór domu czy mieszkania. Jeżeli to znakomitych produktów w których „idee” czuć na każdym kroku, dodamy jeszcze zespół ludzi zaangażowanych w swoją pracę, to sukces jest gwarantowany. I taka jest właśnie GIRA.

Marka zadbała nie tylko o to byśmy poznały nowości wśród produktów, ale także o komfort naszych zmysłów i na koniec spotkania każda z nas dostała bardzo wyjątkowy prezent. Specjaliści od zapachów skomponowali dla każdej indywidualne perfumy. Każde dopasowane do naszych osobowości, charakterów i pragnień. No powiemy Wam, że to było trafione na 100%!


KARNAWAŁ W WENECJI?

Wszyscy z nas słyszeli na pewno o wyspie Murano leżącej w pobliżu Wenecji i produkowanym tam słynnym szkle. Tajemnice produkcji przekazywane są od lat z pokolenia na pokolenie, a jej tajniki znają tylko nieliczni. Tym bardziej, do niezwykle unikatowych należy zaliczyć produkty do wystroju wnętrz, które bazują na tym znakomitym surowcu. Do magicznego świata szkła, zaprosiła nas marka Sylcom, której projekty mogą być ozdobą wielu wnętrz. Spotkanie to okrasił wykład Dagmary Jakubczak, która wprowadziła nas w tajemniczy świat dawnej Wenecji i zapoznała z arkanami weneckiego karnawału. Na zakończenie spotkania czekały nas jeszcze warsztaty z ozdabiania masek karnawałowych. No co to była za zabawa!
ZABAWA W GRUPACH

Na bardzo ciekawy pomysł prezentacji swoich produktów wpadła marka PARADYŻ, która zorganizowała znakomitązabawę. Najpierw zostałyśmy losowo podzielone na grupy następnie musiałyśmy wykazać się wiedzą wnętrzarską, aby pozyskać materiały do stworzenia aranżacji. Były kalambury, zgadywanki i rzucanie kostką. W niektórych grupach były emocje w innych synergia i współdziałanie. Nie ma co: 24 charakternych babeczek to i emocje były. Grupa w której ja (Beti) miałam okazję być, to prawdziwy Dream Team! Tylko 5 sekund zajęło nam odgadnięcie że Kasia machając rękami ma na myśli Kaplicę sykstyńską i Krzywą Wieżę w Pizie! Ania trafiła też bardzo dobrze bo jej grupa to też petarda, a dziewczyny znakomite! Wszystkie zestawienia, jakie powstały z elementów najnowszej kolekcji Mai Ganszyniec dla marki Paradyż były piękne.


RELAKS Z GROHE

Z założeń Grohe, to marka, której zadaniem jest wyposażenie naszych mieszkań w armaturę. Mają szeroki asortyment baterii umywalkowych, prysznicowych i kuchennych. Ich bateria Grohe Blue, to moja miłość od lat i dzięki niej nie zaśmiecam planety tonami plastiku.

Jest to też marka dbająca o nasze środowisko, która uświadamia nam, jaki jest nasz wpływ na życie planety. Grohe to też wspaniali ludzie jak Joasia, która zaskakuje swoją pomysłowością i kreatywnością, bo to już nie pierwsze, nasze spotkanie, ale na pewno jestto „miłość od pierwszego wejrzenia”.


Kreatywnie pozostałyśmy przy wodzie i choć na zewnątrz padało, dzielnie moczyłyśmy nogi w miednicach z gorącą wodą, poznając tajniki refleksologii stóp.

ŚCIANY NA SALONY

Spotkanie z ANIRO zaczęło się już dużo wcześniej. Jeszcze przed Meetblogin mogłyśmy wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez markę, a przez to dokładnie zapoznać się z ich ofertą.


Zadanie polegało na stworzeniu ciekawego i niesztampowego projektu z wykorzystaniem sztukaterii. Obie z Anią wzięłyśmy w nim udział. Ania przerobiła przepięknie swoją kanciapko-pralnię, ja stworzyłam oryginalną lampę do mojego biura.


INTELIGENTNY DOM

A jak inteligentne rozwiązania to wiadomo SOMFY. Tu każdy znajdzie coś dla siebie: zdalna brama wjazdowa, elektryczne rolety, przesuwne zasłony czy inteligentna klamka a to tylko część rozwiązań. Ponieważ kochamy produkty Somfy, to mamy zamiar z marką podziałać jeszcze na innych polach, więc na pewno niebawem opowiemy Wam o tym więcej.


CZY TO OBRAZ?

Moda na ściany pełne obrazów, ku mojej uciesze (jako historyk sztuki- sami rozumiecie), zawitała przed paroma laty i ciągle trwa. Ale najczęściej w naszych niewielkich domach czy mieszkaniach, musi współgrać razem z innymi sprzętami takimi jak telewizor! A więc czarna plama wśród kolorów… Na szczęście SAMSUNG znalazł na to rozwiązanie, a o modelu Frame nie muszę Wam mówić. Ale Samsung to więcej zaskoczeń i udogodnień, na Meetblogin’owym spotkaniu mogłyśmy zapoznać się szafą odświeżająco- prasującą i z niesamowitym odkurzaczem. I powiem Wam z sali dobiegało co rusz - „musze to mieć”! Więc było wesoło.

Za przepiękną scenografię musimy podziękować też marce JYSK, która zadbała o pięknie zaaranżowane elementy w ogrodzie, a to właśnie tutaj spędzałyśmy czas między spotkaniami i to tutaj odbywały się liczne, wieczorne rozmowy.


Meetblogin to trzy, bardzo kreatywnie spędzone dni. I choć było bardzo intensywnie, bo oprócz spotkań z markami, były tańce, koncert z Chopinem w tle, liczne wzruszenia, pyszne jedzenie, wszystko w niesamowitej scenerii Jaworowego Dworu, to my już czekamy na kolejną edycję.Kochani, dziękujemy, 
że odwiedziliście naszego bloga.
Pozdrawiamy Ania i Beti, 
czyli Dziewczyny z "Pani to potrafi"

0 komentarze: