MALOWANIE NATRYSKOWE, CZYLI TESTUJEMY AGREGAT MALARSKI PP90 WAGNER

30.6.22 Pani to potrafi 12 Comments


PROLOG
Zmiana pracowni dopadła nas w cowid’owym roku znienacka i nie były to zaplanowane przez nas działania. Szukałyśmy pracowni, ale kiedy szaleje zaraza, nie jest to łatwe. W końcu udało nam się znaleźć budynek, który był odpowiedniej wielkości, a i cena wynajmu była zniosła. Jedynym mankamentem był jego stan techniczny, bo tak naprawdę nadawał się do kompletnego remontu i to nie tylko z zewnątrz ale i wewnątrz. 

TRUDNE POCZĄTKI
Kiedy udało na się już wynająć lokal okazało się, że lista prac i napraw jest naprawdę długa. Ale zacząć musieliśmy od prądu, bo okazało się, że poprzedni najemca wyprowadzając wyrwał nawet kable ze ścian. Długo to trwało, ale w końcu instalacja była na miejscu i bez problemu mogliśmy podłączyć prąd. No przynajmniej w teorii bo fizycznie czekaliśmy na przyłącze prawie 4 miesiące. Ale w międzyczasie nie próżnowałyśmy: było sprzątanie, sortowanie układanie oraz przygotowania do remontu. Wiadomo było, że każdy remont niesie ze sobą nowe, a tym razem nowością w naszych umiejętnościach (no i parku maszynowym) miał być agregat do malowania natryskowego Wagner. 

CUD NA KÓŁKACH CZYLI AGREGAT 
MALARSKI POWER PAINTER 90 EXTRA 
Wybierając agregat malarski PP90 szukałyśmy czegoś nie tylko pięknie wyglądającego, ale bardzo skutecznego. Dlatego wybierając agregat malarski postawiłyśmy na technologię. Zastosowana tu technologia HEA (High Efficiency Airless) gwarantuje mniejsze pylenie (do 55%), zapewniając czystą pracę wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń. Fenomenalne efekty malowania uzyskuje się już za pierwszym razem! Wszystko dzięki innowacyjnej technologii HEA która sprawia że strumień natrysku jest delikatniejszy.

Urządzenie wyposażone jest w układ ssący dzięki któremu materiał pobierany jest bezpośrednio z opakowania.

SZKOLENIE
Zanim jednak zabrałyśmy się za malowanie, postanowiłyśmy odrobinę się podszkolić. Z firmy Wagner przyjechał Pan szkoleniowiec i przez cały dzień pokazywał nam jak poprawnie używać agregatu. Wiedzy był ogrom, ale na szczęście Ania nakręciła filmiki z tego szkolenia, co okazało się bardzo przydatne, kiedy w końcu zabraliśmy się za remont i malowanie. 

MALOWANIE W TOKU
Przy malowaniu natryskowym ważna część prac to oklejanie wszystkiego, co ma pozostać niepomalowane. Farba musi być bardzo dobrze wymieszana i jeżeli jest za gęsta musi zostać rozcieńczona (około 10%). Następnie trzeba dla bezpieczeństwa ją przecedzić- można tu użyć gęstego stalowego sitka. 

Kiedy nakładamy farbę na ścianę ważne jest to jak trzymamy uchwyt- odległość od ściany to około 30 centymetrów. 
UWAGA: Nie machamy pistoletem na prawo i lewo, staramy trzymać się sztycę prosto. Pomocne będą tu filmiki na kanale Youtube Wagnera. 

Kiedy już załapiemy o co chodzi, to malowanie jest niezwykle łatwe. Farba układa się gładko, bez zacieków i maluje się naprawdę szybko. Bardzo ważne jest też mycie, po skończonym malowaniu. Nam zajęło to prawie 40 minut, ale było warto. 

Teraz nasza pracownia zaczyna nabierać kształtu. Jeszcze wiele pomieszczeń przed nami, remont łazienki i elewacja. O wszystkim będziemy Was informować. 


Kochani, dziękujemy, 
że odwiedziliście naszego bloga.
Jeśli post podobał Wam się lub był przydatny.
Będzie nam miło, jak pozostawisz po swojej
obecność znak w postaci komentarza.

Dziękujemy i pozdrawiamy
Ania i Beti, czyli dziewczyny z "Pani to potrafi"
Materiał powstał we współpracy z marką WAGNER

12 komentarzy:

 1. Malowanie natryskowe jest dużo szybsze niż tradycyjna metoda z użyciem pędzla, jednak muszę przyznać, że trzeba mieć więcej umiejętności, aby wykonać je dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ale wart spróbować :) Oszczędności są ogromne! Pozdrawiamy

   Usuń
 2. Nigdy nie korzystałam z tej metody ale myślę, że jak będę robiła remont, to jak najbardziej skorzystam.
  Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia moich obrazów.^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Beti z Pani to potrafi22 lipca 2022 11:00

   Rekomendujemy ten sposób w przypadku malowania wielu pomieszczeń lub całego domu. oszczędza to czas i materiały. A obrazy obejrzymy, bo sztukę kochamy ponad wszystko!

   Usuń
 3. Ale fajna sprawa, muszę się bardziej tematem zainteresować

  OdpowiedzUsuń
 4. O, no proszę, jak w temacie. W ciągu paru tygodni czeka nas w mieszkaniu remont, w tym malowanie jednego z pokoi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Beti Pani to potrafi13 lipca 2022 15:36

   No to post przyszedł w samą porę :) Pozdrawiamy

   Usuń
 5. Malowanie natryskowe to świetny sposób, aby zaoszczędzić sobie roboty podczas malowania. Korzystałem z tej metody podczas remontu mieszkania i według mnie jest świetna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny i bardzo wartościowy wpis. Podoba mi się.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fascynujący wpis. Podoba mi się.

  OdpowiedzUsuń