PANI TO POTRAFI W TVN, CZYLI ZIMOWE DEKORACJE OKIEN

2.1.17 Pani to potrafi 4 Comments

pani to potrafi w telewizji

W połowie listopada (2016 r) otrzymałyśmy maila z TVN-u, z propozycją nakręcenia materiału filmowego o nas. Ponieważ, był to bardzo gorący czas i bardzo dużo się działo, to nagranie przesunęło się aż na początek grudnia. W związku z tym, nasza wizyta w studiu miała wypaść w tygodniu, tuż przed samymi Świętami Bożego Narodzenia. 

PORANEK NA MARSZAŁKOWSKIEJ
Jak powszechnie wiadomo telewizja śniadaniowa nadaje od wczesnych godzin porannych (8:00!), więc my musiałyśmy się stawić w studiu już o 7:00 rano. Nie jest tajemnicą, że dla nas jest to środek nocy, a nie normalne godziny funkcjonowania, tak więc noc spędziłyśmy w  pobliskim hotelu, żeby bladym świtem zawitać w DDTVN.

Jeszcze przed poranną kawą czekał nas makijaż, pogawędki z prowadzącymi, rzut oka w scenariusz i przygotowania do nagrania. Oczywiście jako klasyczne blogerki, musiałyśmy znaleźć czas na szybkie selfie J

blogerka w tvn


Miałyśmy lekki stres, ale tak naprawdę nie z powodu samej wizyty w studiu DD i występu na żywo (bo jak wiecie obie jesteśmy dość żywiołowe), ale z powodu tego kilkuminutowego nagrania, które zostało nakręcone o nas, w naszej pracowni. My same filmu jeszcze nie widziałyśmy, a zawsze istnieje obawa, jak wypowiedzi zostaną zmontowane, no i jak wypadnie całość.
Ciekawe, jak Wy odebraliście ten reportaż?. Jeżeli ktoś go nie widział, to może zobaczyć go TUTAJ (na stronie znajdziecie trzy filmy, dwa ze studia - ostatni to reportaż)

Mini warsztaty prowadziła z nami przemiła reporterka - Ula Chnicz.
Pani to potrafi
Video: materiał Dzień dobry TVN
POMYSŁY NA OKIEN DEKOROWANIE
Kiedy zaproszono nas do wzięcia udziału w programie poproszono nas o pokazanie trzech sposobów na szybkie i tanie dekoracje okien. Już na planie zdjęciowym, w kawiarence TVN, czekały na nas przeurocze dzieciaki, które miały być naszym warsztatowym wsparciem. Przygotowałyśmy dla nich wykonanie ozdób z “gorącego kleju”, którym miało być udekorowane pierwsze okno. Trzeba przyznać, że dzieciaki dzielnie radziły sobie z pistoletami, a ich kreatywność wyszła daleko poza ramowe gwiazdki z szablonów J

Foto: Monika Kwaśkiewicz

foto: materiał Dzień dobry TVN
ŚNIEŻYNKI Z GORĄCEGO KLEJU
Cała tajemnica przy wykonaniu śnieżynek, tkwi w  równomiernym wyciskaniu gorącego kleju na wcześniej przygotowany szablon. Jeżeli macie ochotę, to szablony można pobrać TUTAJ. Klej wyciskamy na szablon przykryty papierem do pieczenia. Uwaga!- Ważne, aby do tego celu, użyć dość grubego papieru, takiego o strukturze pergaminu. Zwiedziłyśmy kilka sklepów, zanim trafiłyśmy na odpowiedni papier - brązowy się nie nadaje, a większość oferowanych papierów do pieczenia, ma dość cienką strukturę - przypominają zwykły papier śniadaniowy.  Niestety z takiego papieru elementów nie da się oderwać.
Już na koniec, tak wykonane ozdoby, można posypać brokatem (robimy to kiedy klej jest jeszcze gorący). W dolnej partii okna namalowałyśmy kamieniczki - szablon do odrysowania do pobrania TUTAJ


BIELI CZAR
Drugie okno postanowiłyśmy ozdobić za pomocą szablonów i farby kredowej... w ten sposób łatwo wyczarować magiczny zimowy krajobraz. Tak się rozkręciłyśmy, że postanowiłyśmy zdradzić widzom, naszą tajemnicę warsztatową - a mianowicie, że do malowania szablonem, używamy gąbeczek lateksowych przeznaczonych do makijażu J

foto: materiał Dzień dobry TVN

Ostatnim elementem dekoracyjnym, którym chciałyśmy się podzielić z widzami, był stroik wykonany przez Beti z białych patyków dekoracyjnych, lampek ledowych, śnieguliczek i drewnianych ptaszków.  Taki lekko romantyczny stroik, nie tylko można zawiesić w oknie, ale także na drzwiach, ścianie, czy w końcu położyć na świątecznym stole.

Foto: Bartosz Krupa / East News | Dzień Dobry TVN


W sprzęt użyty na wizji wyposażyła nas firma:

Za zdjęcia dziękujemy Monice Kwaśkiewicz :)

Mamy nadzieję, że nasz debiut w DDTVN, Wam się spodobał?
Napiszcie jeśli oglądaliście :-)
Pozdrawiamy cieplutko,
Ania i Beti, czyli dziewczyny z Pani to potrafi

4 komentarze:

 1. znalazłam mnóstwo inspiracji na kolejne święta :) #zmalujzpanitopotrafi

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziewczyny prezentowałyście się perfekcyjnie! :)
  #zmalujzpanitopotrafi

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo fajnych pomysłów, które wykorzystam w pracy ze swoimi podopiecznymi #zmalujzpanitopotrafi

  OdpowiedzUsuń