44 JARMARK STAROCI I OSOBLIWOŚCI - JELENIA GÓRA 2017

25.9.17 Pani to potrafi 9 Comments


Jarmark staroci i osobliwości w Jeleniej Górze, to już stały adres na naszej mapie „muszę być”. Wydarzenie to odbywa się już od 1973 roku i jest jednym z największych tego typu w Polsce. Ale nie tylko Polacy kochają starocie, ściągają tu kupujący z całej Europy. To co cieszy to lokalizacja jarmarku, a mianowicie sprzedający prezentują swoje zbiory na Placu Ratuszowym i wzdłuż urokliwych uliczek Starego Miasta. Możemy kupić tu właściwie wszystko: stare meble, porcelanę, bibeloty, walizki, szkło, broń i militaria, i tysiące innych rzeczy.       

       Na szczęście w zakupach przeszkodził nam deszcz, bo gdyby nie to, to pewnie wydałybyśmy wszystkie nasze oszczędności. Co tu dużo mówić, sami zobaczcie co nas jeszcze urzekło i jaka była wspaniała atmosfera.


Zawsze robimy koło siebie dużo szumy... nie mogło to umknąć uwadze lokalnemu fotoreporterowi (pozdrowienia dla p. Roberta). Mini wywiadu udzieliłyśmy do Nowin Jeleniogórskich, które można przeczytać TUTAJ

Rozumiecie teraz, dlaczego nie mogło nas na tym wydarzeniu zabraknąć! Do Jeleniej Góry pojechałyśmy już w piątek, by od sobotniego rana zaatakować jarmark (poza tym po południu miało padać). Przyznam, że opłacało się bardzo. Kupiłyśmy: fantastyczne lustro, 3 skrzynki wojskowe, mini witrynkę, 3 stare walizki, pudełko z lusterkiem na „przydasie", broszkę z norek i piękną karafkę, którą Ania niestety stłukła… był płacz i smutek :-(


PS. Za przygarnięcie na noc w przepięknej kamienicy w centrum miasta i rozpieszczanie pysznym jedzeniem dziękujemy Leszkowi i Bożence.

DZIĘKUJEMY

ŻE ODWIEDZILIŚCIE NASZEGO BLOGA
MAMY NADZIEJĘ, ŻE was zachęciłyśmy do odwiedzenia tego wydarzenia 

POZDRAWIAMY ANIA I BETI, 
CZYLI DZIEWCZYNY Z PANI TO POTRAFI


9 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Też tak myślimy. Dobrze że zaczęło padać, bo pewnie całkiem byśmy się zrujnowały. A trzeba przyznać, że ceny nie były niskie. :)

   Usuń
 2. Czy w najbliższym czasie odbywa się jakiś targ staroci i jest na Pań liście do odwiedzenia? Pytam, bo Panie na pewno wiedzą najlepiej :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze w tym tygodniu odwiedzimy Giełdę Staroci przy ul. Gnieźnieńskiej we Wrocławiu (odbywa się w ostatni czwartek, piątek i sobotę miesiąca), a pod koniec października będziemy we Wrocławiu pod Iglicą przy Hali Stulecia (28 i 29 październik; 25 i 26 listopad; 16 i 17 grudzień). Pozdrawiamy :-)

   Usuń
 3. Och, jaka cudna stara kasa fiskalna! I te piecyki!
  Coś czuję, że dużo bym tam wydała :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te piecyki też skradły nasze serca o kasie nie wspominając. Nawet zastanawiałyśmy się czy nie kupić i nie wstawić do sklepiku :)

   Usuń
 4. całe szczęście, że nie byłam tam, bo musiałbym sprzedać dzieci, kota i psa i wróciłabym niemal ze wszystkim ,co jest na zdjęciach ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś czuję że może powinnam nawiedzić Wrocław przy okazji kolejnych targów... świetne ujęcia świetnych przedmiotów, jak widzę je to mam ochotę wywalić wszystko co u mnie stoi, przemeblować, zastawić tysiącem wspaniałych gratów! Chyba musze jakąś rewolucję w domu zrobić

  OdpowiedzUsuń