ŚWIĄTECZNE DEKORACJE DIY, CZY JAK WYKONAĆ OZDOBY NA CHOINKĘ Z PAPIERU

21.12.20 Pani to potrafi 12 CommentsPROLOG
Ania w tym roku wpadła w bębenkowy „szał”. No może nie szał, ale bardzo pragnęła takich bębenków na choinkę. Co ja się nasłuchałam: a gdzie takie kupić?, że podobno były na Westwingu, ale już nie ma, że w zasadzie to nigdzie nie ma - a tak pięknie wyglądałyby na choince. No i oczywiście były życzenia co do tych bębenków: bo koniecznie muszą być czarno białe i ze złotem 0- wiadomo! 

Poszukiwania rozpoczęte już w listopadzie nie dały oczekiwanego rezultatu, bo żaden producent nie miał w tym roku tego typu ozdób - widocznie bębenki nie były w modzie. O przepraszam, jakieś Ania znalazła chyba w Tigerze, ale kolor był nie ten i chociaż próbowała zmyć kolory zmywaczem do paznokci to jednak to nie było to. 

W tej sytuacji nie pozostało nic innego, jak zrobić takie bębenki! 
A ponieważ, tradycja nakazuje ubierać choinkę w Wigilię, to jest jeszcze czas na ich zrobienie! 


CO POTRZEBUJEMY DO WYKONANIA BĘBENKÓW:
- Sztywny karton na piance (styrodur) lub gruba tektura
- Kartka z bloku technicznego
- Farby kazeinowe Liberon - biała i czarna
- Krem pozłacający Liberon
- Cyrkiel z ostrzem do cięcia
- Sznurek ozdobny
- Nożyczki, pędzelki, linijka
- Szablony z naszej strony
- Pistolet i klej na gorąco
- Ewentualnie matę do cięcia

CZYLI JAK ZROBIĆ BĘBENKI KROK PO KROKU

Jeżeli masz już wszystko co będzie Ci potrzebne, możemy zaczynać.

K R O K 1
Pobierz szablon do wycięcia TUTAJ wydrukuj go na kartonie, a następnie wytnij.  Wzór wymierz i narysuj szkic ołówkiem.

K R O K  2
Wycięty pasek ze wzorem pomaluj za pomocą farb i pędzelka. My użyłyśmy tutaj farby kazeinowej bo doskonale się do tego nadaje i nie moczy papieru. Dzięki temu, pomalowany papier podczas schnięcia nie deformuje się. Wzory na boku bębenka możesz malować od ręki, albo wykleić taśmą - robiąc szablon. Oba sposoby są dobre.

K R O K  3
Z grubego kartonu lub kartonu podklejonego pianką (płyta kartonowo piankowa), wytnij za pomocą cyrkla z ostrzem dwa koła (wymiary są podane w szablonie). Sprawdź czy są równe. Jeżeli nie masz takiej pianki, to możesz te koła wyciąć z grubej tektury i pomalować na biało. 


K R O K  4
W jednym kółku zrób za pomocą czegoś ostrego otwór, umiejscowiony centralnie. Możesz go zrobić za pomocą zatemperowanego ołówka. 

K R O K  5
Z ozdobnego sznurka utnij kawałek (około 20 cm) i złóż na pół i zawiąż na końcu supełek. Następnie przeciągnij go przez otwór. W ten sposób powstała zawieszka na choinkę. 


K R O K  6
Kółka i pomalowany pasek sklejamy razem. Dzięki temu, że kółka zostały wycięte ze styroduru, albo grubej tektury, łatwo przykleić je do pomalowanego paska. Technika klejenia dowolna: można kleić najpierw jedno kółko, a później włożyć drugie, albo kleić dwa na raz. Tu technika jest dowolna :) 


K R O K  7
Sklejony bębenek „oblewamy" klejem po okręgu, w ten sposób żeby powstało zgrubienie wokół bębenka. Następnie to zgrubienie malujemy kremem pozłacającym Liberon. My używamy tej pozłoty dedykowanej do renowacji i ozdabiania mebli, bo tylko ona tak pięknie błyszczy! Dodatkowo mamy tu do wyboru cztery kolory złota, więc można sobie dopasować kolor. Pozłotę można nakładać pędzlem lub palcem. Po wyschnięciu staje się trwała. Jeżeli macie ochotę, to możecie bębenki okleić dodatkowo sznurkiem dookoła, albo tasiemką pasmanteryjną. To samo dotyczy wzoru: sprawdzą się tu paski, romby i trójkąty.


Kochani przy okazji, chciałybyśmy złożyć Wam życzenie 
cudownych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia. 
Niech pogoda ducha i wiara w lepsze jutro 
Was nie opuszcza.

ANIA I BETI, 
CZYLI DZIEWCZYNY Z PANI TO POTRAFI

12 komentarzy:

 1. Skorzystałam z porad, pierwsze wyszły średnie ale kolejne już pełna profeska :) Zrobię jutr 6 dla mojej mamy, nie pojadę do niej ale z pomocą platformy https://allekurier.pl/ bez problemu można paczkę nadać. Na pewno z takich ozdób hand made się ucieszy, o ile uwierzy że sama to zrobiłam :) Czekam na więcej pomysłów tego typu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki temu artykułowi będę miał bardzo dobre ozdoby na choinkę w tym roku. Moim zdaniem każdy powinien ten artykuł przeczytać bo warto.

  OdpowiedzUsuń
 3. W tym roku robiliśmy takie dekoracje razem z dzieciakami. Fajna zabawa. Poradnik rewelacyjny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Już po świętach, ale chętnie wykorzystam te inspiracje na następny rok. Wszystkiego dobrego! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie dekoracje miały robić dzieci, córeczka zrobiła łańcuch, synek jej go podarł i na tym się skończyły ozdoby :D choinka dopiero dziś dostała ozdoby w postaci klocków Duplo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja z chrześniakiem też kleiłam ozdoby choinkowe i jak dla mnie są piękniejsze niż jakiekolwiek inne ze sklepów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie wykonane. Super że w wpisie jest przedstawiona instrukcja.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pomysłowo, kreatywnie = świetnie

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubie to połączenie kolorów, takie klasyczne.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo pomysłowo wykonane.

  OdpowiedzUsuń