DIY - SZYBKI SPOSÓB NA EFEKTOWNE WEJŚCIE, CZYLI OZDABIAMY WYCIERACZKĘ #ZOSTANWDOMU

27.4.20 Pani to potrafi 7 Comments


Nie od dziś wiadomo, że strefa wejścia to wizytówka każdego z nas. I chociaż nie myślimy o tym (lub sobie tego nie uświadamiamy), ale to właśnie to, rzuca się w oczy naszym gościom, kiedy przychodzą do nas. Ładny uporządkowany przedpokój, samych nas też nastraja dobrze. Dobrze jest wrócić do domu, otworzyć drzwi i spojrzeć na miłe i ciepłe wnętrze, a nie potykać się o stertę porozrzucanych butów, góry szali i przeładowany wieszak. 

Ale strefa wejścia nie zaczyna się tutaj. Tak naprawdę, nasze mieszkanie zaczyna się tuż przed drzwiami wejściowymi. To zewnętrzne skrzydło drzwiowe, próg przed nim i wycieraczka, stanowią wrota do naszego mieszkania i warto zadbać by dobrze wyglądały. Idąc za naszymi przemyśleniami postanowiłyśmy zadbać by strefa wejścia była piękna i chociaż to tylko kawałek klatki w bloku, chciałyśmy by było pięknie. Malowanie i porządki to podstawa, ale wycieraczka to „clou” tego wejścia. 

Oczywiście pięknych wycieraczek nie brakuje, można je kupić w sieci bez problemu (choć tą którą znalazłyśmy w sieci, niestety była nie osiągalna). ale te fajne nie są tanie i jak to ze wszystkim bywa: czym większy wybór, tym większe mamy wrażenie, że nic nam nie pasuje. Dlatego postanowiłyśmy stworzyć wycieraczkę pasującą do mieszkania Ani- klasyczną i prostą. Najlepsza do tego wydała nam się ramka biegnąca wokół wycieraczki z  numerem mieszkania na środku. 


POTRZEBNE RZECZY:

 1. Wycieraczka w włókna kokosowego
 2. Taśma malarska Precision Mask tesa®  - link 
 3. Gęsty pędzel
 4. Farba akrylowa czarna
 5. Numer na naklejce lub wydruk na grubszym papierze
 6. Nożyczki i nożyk
I. RAMKA - PEWNY KLASYK W PROSTYCH KROKACH

Dodanie klasycznej ramki wokół wycieraczki to połowa zadania, ale bardzo ważna. Żeby ramka zdobiła a nie szpeciła wycieraczkę, musi być perfekcyjna. Wykonanie perfekcyjnej linii na szczeciniastej powierzchni nie jest takie trudne, potrzeba tylko dobrej taśmy i gęstego pędzla. 

Przy realizacji tego zadania postanowiłyśmy sięgnąć po profesjonalną taśmę malarską tesa®. Taśma ta jest bardzo cienka ale odporna na rozerwanie, nadaje się do zastosowań wewnątrz pomieszczeń. Jest ona przystosowana do wszystkich typów farb i można ją przez bardzo długi czas - do pięciu miesięcy - usunąć bez śladu.

KROK 1
Zabezpieczamy taśmą brzeg wycieraczki.


KROK 2
Przyklejamy pierwszy pas taśmy, który idzie wokół wycieraczki.


KROK 3
Póżniej dodajemy drugi i trzeci pasek. 


KROK 4 
Docinamy nożem krawędzie naklejonej taśmy, tak żeby powstała ramka idąca dookoła wycieraczki

KROK 5 
Usuwamy środkowy pas


KROK 6
Za pomocą gęstego pędzla malujemy pas techniką tapowania. Pędzel trzymamy pionowo i rytmicznie uderzamy w malowaną powierzchnię. Robimy to tak długo, aż osiągniemy pożądane nasycenie koloru. 


UWAGA: Jeżeli farba, której używasz jest za gęsta trzeba ją lekko rozcieńczyć.

CZAS NA CYFRĘ 
Do namalowania cyfry potrzebujemy szablonu. My do tego użyłyśmy gotowej naklejki z której wycięłyśmy cyfrę (do kupienia w markecie budowlanym), tak, żeby powstał szablon. Ale możesz wydrukować numer na grubszym papierze i wyciąć.

KROK 7
Wytnij szablon 

KROK 8 
Szablon przymocuj  do wycieraczki taśmą malarską  


KROK 9
Pomaluj cyfrę  tak samo jak ramkę, tapując pędzlem. 


KROK 10
Po paru minutach zdejmij taśmy. 
Zanim zaczniecie taką wycieraczkę używać, trzeba poczekać 12 godzin, żeby farba wyschła. Ponieważ użyłyśmy farby akrylowej, nie musiałyśmy jest utrwalać żelazkiem. 


Całość zajęła nam niecałą godzinę i kosztowała około 40 złotych. 


A Wam jak się podoba taka wycieraczka? 


KOCHANI DZIĘKUJEMY, ŻE ODWIEDZILIŚCIE NASZEGO BLOGA
ZAPRASZAMY CZĘŚCIEJ

POZDRAWIAMY WAS CIEPLUTKO
ANIA I BETI, 
CZYLI DZIEWCZYNY Z PANI TO POTRAFI

7 komentarzy:

 1. Ciekawi, czy farba nie będzie się rozmywać, np w kontakcie z wodą. Wiesz, może jak to będzie się sprawdzać z czasem? Czy nie będzie farbowało podeszwy buta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiemy, nic nie powinno się dziać. Wrzucimy zdjęcie za jakiś czas, jak się sprawdza. Pozdrawiamy Ania i Beti

   Usuń
 2. Efekt super, a jaka to dokładnie wycieraczka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, znajdziesz ją w CASTORAMIE - Wycieraczka "Colours" 45 x 65 cm włókno kokosowe/guma/PCV. Początkowo miała to być taka wycieraczka z samego włókna kokosowego (koszt 19 PLN), jednak zdecydowałyśmy się na model z gumą wokół - jest bardzo ciężka i tym samym nie ślizga się pod drzwiami.

   Usuń
 3. Proszę o poradę jakiej farby można użyć do zmiany koloru wycieraczki kokosowej.
  Z góry dziękuje

  OdpowiedzUsuń