DIY - POMYSŁ NA PREZENT CZYLI UPOMINEK NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA

15.1.20 Pani to potrafi 6 Comments

prezent dla dziadków

Co podarować Babci i Dziadkowi w dniu ich święta?
Wybranie właściwego prezentu dla Rodziców może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza kiedy chcielibyśmy podarować coś wyjątkowego i bardzo osobistego.  A im więcej okazji i upływających lat, tym trudniej wpaść na coś oryginalnego, czego do tej pory nie było. Oczywiście można kupić czekoladki czy wino, ale takie prezenty (naszym zdaniem) to możemy sami kupować, a nie w imieniu dzieci. Jaki więc powinien być ten idealny upominek? 

Naszym zdaniem powinien być czymś wyjątkowym, w miarę osobistym, czymś co przywoła miłe wspomnienie i uśmiech – chociaż na chwilę. Dzieci bardzo chętnie obdarowują dziadków przy każdej okazji własnoręcznie wykonanymi laurkami. I w tą stronę postanowiłyśmy pójść. 

SCRAPBOOKING
W ten właśnie sposób narodził się pomysł zrobienia oryginalnego kolażu (wielkiej kartki scrapbookingowej) z podobizną babci i dziadka oraz wnuczek, zamkniętych w kwadratowej ramie. Jak do tego dołożymy trochę kolorowych obrazków, szczyptę pomysłu i chwilkę kreatywności to wyczarujemy bardzo oryginalny prezent. Tego typu upominki są malutkim gestem podziękowania za  obecność naszych rodziców w życiu naszych dzieci i wkład w ich wychowanie. 

Co jest potrzebne do wykonania takiego prezentu?
Żeby wykonać tego typu kolaż, niezbędne jest dobrej jakości zdjęcie (wydruki) dziadków, papierowe kolorowe papiery do scrapbokingu, pisaki i taśmy klejące. Wielkość zdjęcia wyznaczy ramka w którą będziemy wkładać kolaż. Możesz użyć gotowych wydruków, wycinków z gazet albo poprosić dzieci, żeby namalowały serduszka lub kwiatki, tak naprawdę nie ma tu żadnych ograniczeń, a użyć można dosłownie wszystko. 

Na poniższej grafice wypisałyśmy wszystkie rzeczy i materiały, które użyłyśmy do wykonania naszego obrazka.

doy prezent dla dziadków

Żeby kolaż wyglądał ciekawie trzeba wprowadzić do niego dynamikę i zróżnicować poziomy naklejanych elementów. Najlepiej do tego celu użyć taśmy piankowej. Jeżeli chcecie jakiś element bardziej oddalić od tła, wystarczy nakleić piankę podwójnie. 


Żeby kolaż wyglądał dobrze, przed przyklejeniem wszystkie wycięte elementy trzeba ułożyć na przygotowanym tle. Elementami manewrujemy tak  długo, aż uznamy, że efekt nas zadowala. Teraz przyklejamy wszystko: klejem do papieru płaskie elementy, taśmą z pianką tworzymy 3D. Gotowy obraz wkładamy we wcześniej przygotowana ramkę i gotowe. EFEKT KOŃCOWY

prezent dla babci i dziadka


DODATKOWY PREZENT!
Do prezentu niespodzianki dołożyłam jeszcze wieszak do obrazka. Warto zadbać, żeby dziadkowie nie musieli martwić się przybijaniem ramki do ściany. Nie zawsze jest to możliwe, bo często trzeba wiercić dziurę w ścianie pod kołek. Tu z pomocą przyjdzie Gwóźdź Samoprzylepny Tesa. Ponieważ ramka w której zrobiony jest kolaż ma z tyłu dwa otwory profilowane (w kształcie dziurki od klucza), wybrałyśmy do niego odpowiedni wieszak.
Gwoźdź samoprzylepne tesa®do otworów profilowanych (bo o nim mowa). Produkt przeznaczony jest do delikatnych i lekko teksturowanych powierzchni (a u babci tapeta na ścianie). Ponieważ gwoździe można nakleić w dowolnym miejscu, a wysokość główki gwoździa samoprzylepnego wyregulować, montaż jest dziecinnie prosty. Dzięki technologii Powerstrips®rozwiązanie aplikuje się z łatwością, ale można je również usunąć bez śladu, a nawet użyć ponownie z nowym plastrem montażowym. Na delikatnych powierzchniach, takich jak tapeta i gips, możliwe jest obciążenie do 0,5 kg. Nasza ramka waży niecały kilogram, dlatego trzeba będzie użyć dwóch wieszaczków).  Do tego jeszcze tylko czerwona kokarda i wysyłamy paczkę. 
Ciekawe co dziadkowie na to? 
A Wam jak się podoba? 


DZIĘKUJEMY, ŻE ODWIEDZILIŚCIE 
NASZEGO BLOGA 
POZDRAWIAMY CIEPLUTKO

ANIA I BETI
CZYLI DZIEWCZYNY 
PANI TO POTRAFI

6 komentarzy:

 1. Zrobiliśmy dla dziadków fotoalbum i zrzuciliśmy się na irobota. Dziadek w końcu odpocznie od odkurzania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysł. My w tym roku postawiliśmy na droższe prezenty, dziadkowi kupiliśmy wymarzony zegarek, a babci srebrne kolczyki z diamentami (https://www.pranashop.pl/product-pol-2937-Srebrne-kolczyki-z-14-naturalnymi-niebieskimi-diamentami-0-10-ct.html) - byli zachwyceni i przede wszystkim myślę, że poczuli się młodsi, fajnie jest wywołać takie uczucie u ukochanych osób

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyjemnie sie czyta tego bloga polecam bo jest tu wiele ciekawych i przydatnych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz ogromne zdolności manualne - ja niestety takowych nie posiadam, dlatego zawsze decyduję się na zakup upominków!

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie każdy ma czas na takie DIY prezenty. Ja wolę kupić coś gotowe i zaoszczędzić na czasie :) Fajne prezenty można znaleźć chociażby w sklepie https://4gift.pl/prezenty/prezent-dla-nauczyciela - polecam wam tutaj zajrzeć w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń