DIY - METAMORFOZA DRZWI WEJŚCIOWYCH, CZYLI EFEKTOWNEGO WEJŚCIA CIĄG DALSZY #ZOSTANWDOMU
Wycieraczka wyszła znakomicie. Efekt końcowy nawet nas zaskoczył pozytywnie, a wycieraczka wygląda jak ze sklepu (dla tych co nie czytali link do malowanej wycieraczki TUTAJ). Położyłyśmy ją pod drzwiami i od razu było jasne, że musimy pomalować drzwi i niestety klatkę schodową. Tak to już jest z odświeżaniem czy remontami. Ruszysz jedno a zmienić trzeba wiele. Ale na szczęście my to lubimy, więc zanosiło się na niezłą zabawę.
Ś C I A N Y
Buro - beżowemu mówimy nie! Najpierw odświeżyłyśmy klatkę schodową. Było to konieczne. Klatka nie widziała farby od czasów jej powstania, a to już kilkanaście lat minęło. Na ścianach było wiele drobnych pęknięć a kolor zatracił się w okopceniach i zabrudzeniach. Nie zawsze można sobie pozwolić na malowanie klatki schodowej. Zanim to zrobicie zapytajcie we wspólnocie lub spółdzielni o zgodę. Tutaj sytuacja jest jasna, bo klatka schodowa i tak niedługo idzie do remontu, więc drobny „refreszing” jej nie zaszkodzi. Do malowania użyłyśmy farby Easy White od V33 w kolorze białym. Kryje wszystko, nawet te drobne spękania! Genialna. Zapytacie dlaczego wybrałyśmy biały kolor? Same nie wiemy, ale chyba zachciało nam się „greckich wakacji”, starcia tego buro - beżowego koloru ze ścian, który tak lubią polscy wykonawcy i wprowadzenia powiewu świeżości. No bo drzwi, miały być niebieskie! Czas na wielki błękit!
M E T A M O R F O Z A D R Z W I
CZEGO POTRZEBUJESZ:
- farby EASY RENOWACJA KUCHNIA - TUTAJ
- wałka do gęstych farb i lakierów + gryf
- taśmy malarskiej
- patyczka do mieszania farby
- ewentualnie kuwety malarskiej
KROK 1
PRACE PRZYGOTOWAWCZE:
Ściany gotowe, można było zabrać się za malowanie drzwi. Zanim zabierzecie się za malowanie, drzwi trzeba dobrze umyć, a następnie odtłuścić. Do odtłuszczania można użyć benzyny ekstrakcyjnej, acetonu lub spirytusu technicznego.
KROK 2
OKLEJANIE
Klamkę, zamek i inne elementy, których nie chcemy pomalować, zabezpieczamy za pomocą taśmy malarskiej.
KROK 3
PRZYGOTOWANIE FARBY
Farba renowacyjna V33 składa się z dwóch składników: farby i małej saszetki ze środkiem, który poprawia jej przyczepność. Po otwarciu pojemnika (do pomalowania drzwi wystarcza mały pojemnik 0,75l), pojawia się wkładka pełniąca funkcję kuwety malarskiej. Wkładamy ją do zdjętego wcześniej wieczka. Następnie wlewamy zawartość małej saszetki do farby i dokładnie mieszamy. Farba jest gotowa do malowania.
KROK 4
MALOWANIE
Do pomalowania drzwi wybrałyśmy kolor niebieski. Warto zwrócić uwagę na nowe kolory, które pojawiły się w farbach renowacyjnych V33. Nas zachwycił niebieski oraz srebrny! Tak, dobrze czytacie - srebrny metalic, który zapewne niebawem wypróbujemy. Jeżeli nie jesteście pewni wybranego koloru, to możecie kupić próbkę farby i pomalować nią kawałek powierzchni. Do malowania najlepiej użyć wałka flokowego albo takiego do gęstych farb i lakierów. Wałek zanurzamy w farbie, nadmiar odsączamy na kuwecie i malujemy. Nakładamy cienką warstwę, kontrolując, czy nie pojawiają się zacieki. Po wyschnięciu bardzo ciężko jest je usunąć. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nakładamy kolejną. Do uzyskania pożądanego efektu potrzebujecie 3 warstw.
KROK 5
TAJEMNICZY NUMEREK
Kiedy drzwi wyschły pozostało nam już tylko posprzątać wszystko i nakleić numer mieszkania na drzwi. Nie jest o zwykły numer. Tą cyfrę Ania wyszperała na pchlim targu w Paryżu (TUTAJ). Od razu wiedziała, że będzie znakomicie wyglądała na odnowionych drzwiach. W tym miejscu warto dopisać, że jest to bardzo stara cyferka, wykonana z miedzi i emaliowana na biało. Lekkie spękania, które posiada dodają jej niesamowitego uroku.
Niebieskie drzwi prezentują się znakomicie i pasują do nowej wycieraczki. Przypadek? A Wy, co myślicie o kolorowych drzwiach wejściowych? Jeżeli sami macie takie, napiszcie nam o tym. Jesteśmy strasznie ciekawe!
KOCHANI DZIĘKUJEMY, ŻE ODWIEDZILIŚCIE NASZEGO BLOGA
ZAPRASZAMY CZĘŚCIEJ
POZDRAWIAMY WAS CIEPLUTKO
ANIA I BETI,
CZYLI DZIEWCZYNY Z PANI TO POTRAFI
35 comments: