REMONT SPOSOBEM GOSPODARCZYM, CZYLI SZYBKA METAMORFOZA MIESZKANIA W STAREJ WILII Z LAT 30. - PROJEKT CZAS START!

18.6.20 Pani to potrafi 2 Comments


PROLOG
Marzenia o idealnym domu stale nam towarzyszą, poszukujemy czegoś co nas zachwyci i powie  - jestem, zamieszkaj ze mną. Dla każdego z nas co innego jest zachwycające, dla jednych to fakt, że nic nie trzeba robić, dla innych zupełnie odwrotnie. Nikogo z Was nie zdziwi fakt, że my z Anią należymy do tej drugiej kategorii i nasze wymarzone lokum, to takie, w którym jest wiele do zrobienia. Kiedy zobaczyłam tą willę z lat 30. zakochałam się od pierwszego wejrzenia. 

PACJENT 
Czyli oględziny starej willi

Już przy pierwszej wizycie dwie sprawy stały się oczywiste: pierwsze to fakt, że zakochałam się w tym domu od razu, drugi to to, że rozkład pomieszczeń nie był wystarczający. Dom zaraz po wojnie został podzielony na dwa mieszkania. Jedni dostali piętro i strych, drudzy parter i piwnicę. 

Oczywiście, z takimi podziałami wiąże się zaburzenie pierwotnego układu funkcjonalnego i konieczność dorabiania braków takich jak łazienka. W związku z powyższym na idealne mieszkanie składa się hol wejściowy, mała łazienka, hol wewnętrzny, kuchnia, mini pokój, pokój z wykuszem z którego przechodzi się do salonu. Z salonu jest wyjście na werandę z zejściem do ogródka. Z czasem nad balkonem pojawiło się zadaszenie i powstała lekko zapuszczona, ale ciągle urocza weranda. 
ZNALEZISKA Z BRESLAU
Czyli co zostało z pierwotnej materii

W domu po mimo wielu przeróbek zostało wiele pięknych i oryginalnych rzeczy. W kuchni na podłodze oko cieszy czarno biała terakota i piękny czarny ebonitowy włącznik światła. 
W salonie zachwycają czteroskrzydłowe rozsuwane drzwi. Stolarka zachwyca a na podłodze wciąż leżą dębowe parkiety. Ołowiane rury w ścianach to znalezisko, które zdecydowanie mniej cieszy.


PLANY
Czyli remont sposobem gospodarczym

Po dogłębnych oględzinach i stwierdzeniu całkowitego już zakochania w obiekcie, trzeba było go lekko dostosować. 

Oto co zaplanowałyśmy:
- W kuchni trzeba sprawić, żeby stała się funkcjonalna. Czeka mnie położenie nowej elektryki, hydrauliki, nowej ściany i zaprojektowanie mebli
 -W najmniejszym pokoju muszę jakoś upchnąć szesnastolatkę
- W salonie musi zmieścić się jeszcze sypialnia
- Łazienka domaga się liftingu ale bez remontu
- Gdzieś muszę zrobić biuro
- W przedpokoju straszą stare panele i nie ma drzwi wejściowych tylko stara dykta
- Weranda potrzebuje pilnej pomocy

No to tyle. 
W kolejnych postach pokażemy Wam na jakie pomysły wpadłyśmy i czy to wszystko uda się zrealizować. No i jest jeszcze ogród, ale biorąc pod uwagę, że zasuszam nawet kaktusy, to czarno to widzę. Liczę na kreatywną pomoc Ani w tej materii. 


Poniżej mała galeria pomieszczeń. 
KOCHANI DZIĘKUJEMY, 
ŻE ODWIEDZILIŚCIE NASZEGO BLOGA
I OCZYWIŚCIE ZAPRASZAMY CZĘŚCIEJ :-)

POZDRAWIAMY WAS CIEPLUTKO
ANIA I BETI, 
CZYLI DZIEWCZYNY Z PANI TO POTRAFI

2 komentarze:

  1. Jestem w trakcie remontu mieszkania w kamienicy, której niedawno stałem się właścicielem. Wiem, że koszty mogą być wysokie, dlatego chcę sukcesywnie remontować mieszkanie i później wynająć. Właśnie szukam inspiracji. Zacząłem od łazienki, która wydaje mi się, że jest podstawą. Zdecydowałem się na wannę, bo łazienka jest spora. W kwestii wyboru dodatków polecam https://yourhomestory.com.pl/, które ma dużą ilość produktów i tam właśnie je zakupiłem. Teraz czas na salon, który chciałbym urządzić w nowoczesnym stylu, ale z zachowaniem istniejącej aranżacji, np. kominka, który będzie dobrym miejscem do spędzania chłodniejszych wieczorów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomieszczenia z dużym potencjałem, starych elementów typu włączniki nie warto likwidować, dają one nutkę minionej epoki.

    OdpowiedzUsuń