DIY - SKRZATY ZE STARYCH PĘDZLI CZYLI ŚWIĄTECZNY REDESIGN

14.12.23 Pani to potrafi 5 Comments


PROLOG
Przedświąteczny czas to idealny moment na samodzielne lub rodzinne przygotowanie ozdób. Tworzenie dekoracji choinkowych ( i nie tylko), to niepowtarzalna okazja na zabawę z dziećmi czy spędzenie czasu wśród najbliższych osób. Jest również fantastyczną formą relaksu i rozrywki, która daje możliwość rozwijania swoich zdolności manualnych. 

Jak co roku, chciałybyśmy zachęcić Was do samodzielnego wykonania ozdób z rzeczy, które pozornie nadają się tylko do wyrzucenia. W zeszłym roku na warsztat wzięłyśmy zużyte żarówki i stworzyłyśmy z nich urocze bombki na choinkę. Tym razem, padło na pędzle, te poklejone, niedomyte, których nazbierało się przez ten rok niemało.

Samodzielnie zrobione ozdoby świąteczne z recyklingu mają swój niepowtarzalny urok i są wręcz unikatowe. Oprócz tego to znakomita zabawa dla całej rodzinny! 



co będzie potrzebne:
  • - Stare pędzle malarskie KUBALA
  • - Farby kazeinowe LIBERON (niebieskie, zielone, białe)
  • - Wstążka ozdobna
  • - Pędzelek do malowania
  • - Mały pędzelek typu kałanek do dekorów 
  • - Kulki styropianowe lub drewniane (5-8 mm)
  • - Gruba włóczka lub sznurek
  • - Pistolet z klejem na gorąco Ryobi 
  • - Kostka ścierna KUBALA 120g
  • - Drewniane patyczki do klejeni

krok 1
Przygotowanie starych pędzli
Pędzle, które staną się mikołajkami trzeba umyć, oczyścić z ewentualnej rdzy, a powierzchnie drewniane zmatowić papierem ściernym. My do tego użyłyśmy kostki ściernej o gradacji 120 g. 
Następnie szlifowane powierzchnie odpylamy za pomocą ściereczki bawełnianej lub takiej do zbierania kurzu. 


KROK 2
Malowanie „brody”

Za pomocą białej farby pomaluj szczecinę pędzla i jego metalową część. My do malowania użyłyśmy naszych ulubionych farb Kazeinowych Libéron. Farba kazeinowa do mebli wyróżniają się kremową konsystencją, dużą siłą krycia i wygodą aplikacji. Dzięki swojemu głównemu składnikowi, jakim jest białko mleka, kazeina, farba ta zapewnia ekstremalnie matowe wykończenie, doskonałą przyczepność do podłoża oraz niezrównaną głębię barw. Jest bardzo łatwa w użyciu, dobrze pokrywa powierzchnię i szybko schnie.


krok 3
Malowanie czapki

Ciemnym kolorem (niebieski, zielony lub inny) pomaluj trzonek pędzla oraz kawałek metalowej części, tak by na metalu powstał luk. Pozostaw do wyschnięcia. 


KROK 4
Dekorowanie czapki

Cienkim pędzelkiem możesz domalować białe punkciki, lub gwiazdki, które ozdobią czapkę pędzlowego skrzata. 


KROK 5
Przyklejanie noska

Za pomocą kleju na gorąco, przyklej w zagłębieniu (na środku pędzla), kulkę ze styropianu lub z drewna. Jeżeli jest drewniana można ja pomalować. Nasza była biała więc nie było takiej konieczności. 

Uwaga: Jeżeli lubicie tego typu prace serdecznie polecamy Wam bezprzewodowy pistolet do kleju Ryobi. Mały poręczny, szybko się nagrzewa i dobrze leży w dłoni. Może też być doskonałym pomysłem na prezent! 


KROK 6
Przyklejanie włóczki. 

Jesteśmy już prawie na finale. Tu przyda się znowu pistolet z klejem na gorąco, za pomocą którego przyklejamy włóczkę. Kleimy ją dookoła pędzla, tak by powstała imitacja „futerka”. 




KROK 7
Kokardy
Ostatnim krokiem jest zawiązanie małej kokardy i przyklejenie jej do trzonka pędzla (pod dziurką). To też robimy za pomocą kleju na gorąco. 


UWAGA: Jeżeli nie chcecie się poparzyć, (albo pracujecie razem z dziećmi), przydatne będą drewniane patyczki. Warto nimi dociskać klejone elementy, oszczędzimy palce i obędzie się bez bąbli! 




A o to finałowe skrzaty:











Kochani, dziękujemy, 
że odwiedziliście naszego bloga.
Jeśli post podobał Wam się lub był przydatny
 lub zainspirował Cię do zmian.
Będzie nam miło, jak zostawisz po swojej 
obecność znak w postaci komentarza.

Dziękujemy i pozdrawiamy
Ania i Beti, czyli dziewczyny z "Pani to potrafi"

MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z MARKAMI, 
LIBERON, KUBALA, RYOBI 


5 komentarzy: