DIY - SKRZATY ZE STARYCH PĘDZLI CZYLI ŚWIĄTECZNY REDESIGN
PROLOG
Przedświąteczny czas to idealny moment na samodzielne lub rodzinne przygotowanie ozdób. Tworzenie dekoracji choinkowych ( i nie tylko), to niepowtarzalna okazja na zabawę z dziećmi czy spędzenie czasu wśród najbliższych osób. Jest również fantastyczną formą relaksu i rozrywki, która daje możliwość rozwijania swoich zdolności manualnych.
Jak co roku, chciałybyśmy zachęcić Was do samodzielnego wykonania ozdób z rzeczy, które pozornie nadają się tylko do wyrzucenia. W zeszłym roku na warsztat wzięłyśmy zużyte żarówki i stworzyłyśmy z nich urocze bombki na choinkę. Tym razem, padło na pędzle, te poklejone, niedomyte, których nazbierało się przez ten rok niemało.
Samodzielnie zrobione ozdoby świąteczne z recyklingu mają swój niepowtarzalny urok i są wręcz unikatowe. Oprócz tego to znakomita zabawa dla całej rodzinny!
co będzie potrzebne:
- - Stare pędzle malarskie KUBALA
- - Farby kazeinowe LIBERON (niebieskie, zielone, białe)
- - Wstążka ozdobna
- - Pędzelek do malowania
- - Mały pędzelek typu kałanek do dekorów
- - Kulki styropianowe lub drewniane (5-8 mm)
- - Gruba włóczka lub sznurek
- - Pistolet z klejem na gorąco Ryobi
- - Kostka ścierna KUBALA 120g
- - Drewniane patyczki do klejeni
krok 1
Przygotowanie starych pędzli
Pędzle, które staną się mikołajkami trzeba umyć, oczyścić z ewentualnej rdzy, a powierzchnie drewniane zmatowić papierem ściernym. My do tego użyłyśmy kostki ściernej o gradacji 120 g.
Następnie szlifowane powierzchnie odpylamy za pomocą ściereczki bawełnianej lub takiej do zbierania kurzu.
KROK 2
Malowanie „brody”
Za pomocą białej farby pomaluj szczecinę pędzla i jego metalową część. My do malowania użyłyśmy naszych ulubionych farb Kazeinowych Libéron. Farba kazeinowa do mebli wyróżniają się kremową konsystencją, dużą siłą krycia i wygodą aplikacji. Dzięki swojemu głównemu składnikowi, jakim jest białko mleka, kazeina, farba ta zapewnia ekstremalnie matowe wykończenie, doskonałą przyczepność do podłoża oraz niezrównaną głębię barw. Jest bardzo łatwa w użyciu, dobrze pokrywa powierzchnię i szybko schnie.
krok 3
Malowanie czapki
Ciemnym kolorem (niebieski, zielony lub inny) pomaluj trzonek pędzla oraz kawałek metalowej części, tak by na metalu powstał luk. Pozostaw do wyschnięcia.
Dekorowanie czapki
Cienkim pędzelkiem możesz domalować białe punkciki, lub gwiazdki, które ozdobią czapkę pędzlowego skrzata.
KROK 5
Przyklejanie noska
Za pomocą kleju na gorąco, przyklej w zagłębieniu (na środku pędzla), kulkę ze styropianu lub z drewna. Jeżeli jest drewniana można ja pomalować. Nasza była biała więc nie było takiej konieczności.
Uwaga: Jeżeli lubicie tego typu prace serdecznie polecamy Wam bezprzewodowy pistolet do kleju Ryobi. Mały poręczny, szybko się nagrzewa i dobrze leży w dłoni. Może też być doskonałym pomysłem na prezent!
KROK 6
Przyklejanie włóczki.
Jesteśmy już prawie na finale. Tu przyda się znowu pistolet z klejem na gorąco, za pomocą którego przyklejamy włóczkę. Kleimy ją dookoła pędzla, tak by powstała imitacja „futerka”.
KROK 7
Kokardy
Ostatnim krokiem jest zawiązanie małej kokardy i przyklejenie jej do trzonka pędzla (pod dziurką). To też robimy za pomocą kleju na gorąco.
UWAGA: Jeżeli nie chcecie się poparzyć, (albo pracujecie razem z dziećmi), przydatne będą drewniane patyczki. Warto nimi dociskać klejone elementy, oszczędzimy palce i obędzie się bez bąbli!
A o to finałowe skrzaty:
Kochani, dziękujemy,
że odwiedziliście naszego bloga.
Jeśli post podobał Wam się lub był przydatny
lub zainspirował Cię do zmian.
Będzie nam miło, jak zostawisz po swojej
obecność znak w postaci komentarza.
Dziękujemy i pozdrawiamy
Ania i Beti, czyli dziewczyny z "Pani to potrafi"
MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z MARKAMI,
LIBERON, KUBALA, RYOBI
Świetny pomysł na dekorację domu w czasie świątecznym. Pozdrawiam :-).
OdpowiedzUsuńPiękny design. Wygląda to absolutnie rewelacyjnie. Mnóstwo kolorów i magia..
OdpowiedzUsuńWygląda świetnie. Bardzo chętnie też to zrobię u siebie.
OdpowiedzUsuńBardzo fajny pomysł
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawie
OdpowiedzUsuń